Referat Gospodarki Komunalnej
Urząd Miasta Biłgoraja

+48 (84) 686 96 90

ul. Plac Wolności 16, 23-400 Biłgoraj

Apel o ograniczenie ilości sztucznych kwiatów i zniczy na biłgorajskich cmentarzach

Apel o ograniczenie ilości sztucznych kwiatów i zniczy na biłgorajskich cmentarzach

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych ponawiamy apel do mieszkańców Biłgoraja o niekupowanie niepotrzebnie dużej ilości zniczy i sztucznych kwiatów. Dużo nie znaczy ładnie! Zatem nie dekorujmy grobów bliskich dziesiątkami zniczy i wątpliwej urody sztucznymi kwiatami, często umieszczonymi w tandetnych plastikowych donicach i zalanych gipsem, bo nie jest to ani estetyczne, ani przyjazne dla naszej planety.

Nie twórzmy wielu ton śmieci z plastiku i szkła. Zapalmy symboliczny znicz na grobie bliskiej osoby. Modlitwa czy wspomnienie bliskich nam zmarłych znaczą więcej niż dziesiątki zapalonych zniczy. Pomyślmy nie tylko o tych, którzy odeszli, ale także o tych, którzy przyjdą po nas.

Ponadto informujemy, że przy biłgorajskich cmentarzach komunalnych zostały ustawione regały na zużyte znicze, które można ponownie wykorzystać. Trzy znajdują się przy starym cmentarzu przy ul. Lubelskiej, dwa – przy tzw. Lapidarium, jeden regał ustawiony został przy cmentarzu przy ul. Batorego.